Menu

iFoto.pl / Imański Fotografia

Identyfikacja wizualna

iFoto.pl / Imański Fotografia

iFoto.pl / Imański Fotografia
Identyfikacja wizualna

iFoto.pl / Imański Fotografia to rodzinna firma, która od 1986 roku świadczy usługi fotograficzne. Po niespełna trzydziestu latach funkcjonowania, właściciele zdecydowali się podzielić markę na dwie równorzędne submarki, rozwijając tym samym jej usługi. Powstało laboratorium fotograficzne pod nazwą iFoto.pl oraz studio fotograficzne Imański Fotografia.

Celem projektu było stworzenie identyfikacji wizualnej, która łączyłaby te dwie submarki w jedną, spójną tożsamość wizualną. W ramach tego założenia elementy takie jak sygnet, kolorystyka oraz typografia są wspólne dla całego projektu. Szczególnie istotną rolę odgrywa sygnet marki, który znajduje się na większości druków akcydensowych oraz materiałów promocyjnych. Wielkość oraz rozmieszczenie sygnetu na poszczególnych elementach projektu wynikały z jego geometrycznej konstrukcji oraz proporcji zastosowanych formatów. Równie ściśle została ustalona relacja sygnetu z logotypami submarek.

Udostępnij:
Facebook
Twitter

W identyfikacji wizualnej sygnet funkcjonuje zarówno jako samodzielny element, jak też w połączeniu z logotypami. Tworzy loga submarek. Powstał w wyniku połączenia litery I z literą F. Swoją formą nawiązuje do fotografującej osoby.

Projekt znaku zakwalifikował się i był prezentowany na Drugiej Ogólnopolskiej Wystawie Znaków Graficznych.

Więcej:
www.owzg.pl

Zdjęcia projektu: Marcin Imański, Aleksander Znosko

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!